Pianosa saf ses, çok kaliteli malzemeler ve İtalyan tasarımının eşsiz bir bileşimi…

Yolculuğumuz 25 yıl önce ilk pikabımızı tasarladığımızda başladı çünkü biz analog sevdalısıyız ve plaklara büyük tutku besliyoruz. Bu tutku yarattığımız tüm ürünleri ama özellikle de pikaplarımızı tanımlayan bir etmen; bizi her bir detayı büyük bir itina ve dikkatle tasarlamaya ve ortaya muhteşem bir müzik kaynağı koymaya sürükleyen bir güç.

Pianosa Toskana manzarasını ve ılık denizini hatırlatan kıvrımlı bir tasarıma sahip, tamamen usta eller tarafından üretilmiş bir pikaptır. Malzemeleri sıra dışı güce ve yüksek öz kütleye sahip materyaller arasından seçilmiştir.

Pianosa’nın ahşap bazası, 20 mm kalınlığında cilalanmış akrilik bir levha ile birleştirilmiş ve 3 mm kalınlığında paslanmaz çelikten bir platformla pekiştirilmiştir.

Güç kaynağı ünitesi 33rpm/45rpm modunu ve hız ayarlarını elektronik olarak kumanda eder ve bu ayarları belleğine depolar.

Voltajı alternatif akımdan doğru akıma ve sonra yine alternatif akıma dönüştüren, PWM teknolojisi (Sinyal Genişliği Modülasyonu) üzerine kurulu, 12 Volt’luk, firmamıza tescilli eşzamanlı motoru sayesinde iki alternatif akım yarı-dalgası kusursuz bir şekilde birleştirilerek hem yüksek tork gücü (dönme momenti) elde edilir hem de titreşimler en aza indirgenir.

Tablanın mil/rulman sistemi sertleştirilmiş çelik ve bronzdan yapılmıştır, tabla ise sert ama aynı zamanda durağan bir malzeme olan polyvinyl’den yapılmıştır (kalınlığı 23 mm’dir). Kum saati şeklindeki kasnağı, kayışın pürüzsüzce dönmesini sağlayarak, tüm gürültü, cızırtı ve hışırdamaları azaltır.

Rulman sistemi cilalanmış bronzdan yapılmıştır ve tablanın hiç takılmadan dönmesini garanti altına alacak şekilde 1/100 mm toleransa sahiptir.

KOLAY KURULUM
Kutusundan çıkartır çıkartmaz çalmaya hazır hale gelen Pianosa, Gold Note B5.1 pikap kolu ve kalıplanmış saydam toz kapağıyla birlikte sunulmaktadır.