DİJİTAL DAC VE STREAMING
DS-1000 bugüne dek yaptığımız en iyi D/A Dönüştürücü: Dijital dosyalardan odyofil düzeyi ses üretebilen, aynı zamanda da Network çalar işlevlerine sahip, hakiki manada high-end bir DAC.
DS-1000, S/Pdif koaksiyel ve TOS-Optik girişleri sayesinde 24bit/192kHz’e kadar tüm PCM ses dosyalarını dönüştürebilen yüksek çözünürlüklü dijital girişlere sahip. Ayrıca, PSC ses dosyalarını ve DSD 64/128/256 dosyalarını dönüştürebilmesini sağlayan bir de USB host girişi de bulunuyor. USB, LAN ve Wi-Fi ile uyumlandırılmış DSD 64/128/256 ve 24bit/192 kHz’e kadar PCM’leri son teknoloji ürünü Burr-Brown PCS1792A vasıtasıyla koaksiyel ve optik girişlere sahip olarak yüksek çözünürlükte dönüştürebiliyor.
Streaming işlevleri de olan DS-1000 yüksek çözünürlüklü çevrimiçi müzik sunucularından yayın akışı alabilmektedir (TIDAL, QOBUZ). Ayrıca LAN ve WiFi aracılığıyla dijital radyo istasyonlarını çalabilir, USB-A portları vasıtasıyla USB anahtarlarından ses dosyalarını doğrudan okuyabilir.
SİSTEMİ İŞLETMEYE DAHA AZ, MÜZİĞE DAHA FAZLA ZAMAN
Oldukça geniş, 3,5 inç’lik TFT ekranından cihazla ilgili tüm bilgilere erişebilir, tüm seçenekleri ve girişleri listeleyebilirsiniz: Dijital girişler, USB girişler, radyo istasyonları, medya sunucu.
DS-1000 özel bir Tek Düğmeli Kumanda özelliğine sahip olduğundan, kullanıcı dostu, tak-çal niteliğinde bir kaynaktır ve uzaktan kumanda, bilgisayar ve mobil uygulama olmaksızın kumanda edilebilir.
SİSTEM TAM KONTROL ALTINDA
DS-1000, Gold Note 1000 serisi için özel olarak düşünülmüş modüler bir tasarıma sahiptir. Bu tasarım özelliği, sistemi genişletip geliştirmeye olanak tanımaktadır (opsiyonel dahili preamp katı kartı ve hatta bir analog stereo giriş vasıtasıyla). Bu eklemelerle DS-1000 baştan sona high-end bir dijital çalara dönüşebilmekte ve güç amplinize ya da aktif hoparlörlerinize doğrudan bağlanabilmektedir.
DS-1000 standart olarak dijital volüm kontrolüyle birlikte sunulmakla birlikte, opsiyonel olarak mevcut olan PGA tek rezitans dual-mononun sürdüğü kaliteli bir preamp katı kartı, daha iyi bir performans ve saflık arayışında olan ses meraklılarını memnun edecektir.
Analog dengelenmiş stereo girişi de opsiyonel olarak mevcuttur ve bu giriş DS-1000’i her şeyiyle eksiksiz bir pre-ampli haline getirmektedir.
SİSTEMİNİZİ İSTEDİĞİNİZ ZAMAN GELİŞTİRİN
DS-1000 harici bir dengelenmiş A Sınıfı Tüplü Çıkış katıyla donatılarak daha üstün performans elde edilebilir:
TUBE-1012 – 12 adet çift triyot lambalar, 6 transformatörlü özel bir ünite, indüksiyonlu ve lambalı güç kaynağı, ultra-düşük distorsiyon, gürültüsüz ve düşük empedanslı çıkış.
TUBE-1006 – 6 lambalı olan bu ünite performansı ciddi ölçüde arttırır ve ses deneyiminizi zenginleştirir.
Lambalı çıkış katlarının voltajı, firmamıza tescilli iki adet dual-mono transformatör PSU sayesinde son derece dengelidir ve böylelikle yüksek kalitede ses performansı alınırken, dijital parazitler ortadan kaldırılır.
Modüler tasarıma sahip olan DS-1000’e harici bir indüksiyonlu PSU eklenebilir:
PSU-1000 – DS-1000’e saf güç iletebilme becerisine sahip, harici bir indüksiyonlu güç kaynağı. Alternatif akıma karşı ful galvanik yalıtım sağlar, cihazı RFI ve EMI’den kusursuz biçimde korur.
PREAMPLİ VE ANALOG GİRİŞ KATI
Talep üzerine mevcut hale gelen entegre preampli katı ve dengelenmiş XLR girişi DS-1000’i her türlü high-end sistemini sürebilme kapasitesine sahip “Hepsi Bir Arada” niteliğinde bir ürün haline getirmektedir.
IOS & ANDROID UYGULAMASI
DS-1000 DAC, Apple iOS ve AndroidE yönelik tescilli yazılımı sayesinde iPhone ve iPad’le, aynı zamanda da akıllı telefon ve tabletlerle kumanda edilebilir. Uygulaması, parça ve albümlerle ilgili tüm meta verileri gösterir ve tüm dijital girişleri rahatlıkla kumanda etme imkânı sunar.
GÜÇLÜ YAPI
DS-1000 işlenmiş çelik ve kalın alüminyum panellerden oluşan yapısı frekans rezonansını indirger ve manyetik alanı durağanlaştırır