R-T3
Volüm kontrol sistemi, bizim tarafımızdan üretilmiş ve bizim yıllardır kullandığımız bir volüm transformatörüne bağlı bir volüm düğmesinden oluşmaktadır.
Bu volüm kontrolünün faydası sonik arkaplanı çok sessiz kılması ve doğal, çok analitik bir ses verirken, Senfoninin her bir notasını net bir şekilde duyabileceğiniz, zengin bir müzikaliteyi de sunabilmesidir.
Dengelenmiş tasarımlara kıyasla daha doğal ve dinamik bir ses sağlayan Tek Uçlu bir tasarım kullanıyoruz.
Transformatörlerin, güç kaynağının ve voltaj düzenlemenin tamamen ayrı olabilmesi ve böylece araya gürültü, cızırtı karışmaması için pre-ampli dual mono olarak tasarlanmıştır. Çok sayıda değerli U-Cap bakır folyo kapasitörler kullanıyoruz ki bunlar doğal ve analitik bir ses elde edebilmek için özellikle seçilmiştir. Çıkış transformatörlerinin bant genişliği 15 Hz ila 120 kHz arasındadır.
Eşsiz bir tasarımı olan yeni tüplü pre-amplimiz “Magnetic Am R-T3” adında geçen “manyetik” sözcüğünden de anlaşılacağı üzere kökeninin AM manyetik pasif pre-ampli olduğunu belli etmektedir. Am R-T3 sadece volüm azaltımı için değil, sinyal çıkışı için 2 adet ve güç kaynakları için 2 adet olmak üzere çok sayıda transformatöre sahiptir.
Sergileyebildiği dikkat çekici performans düzeyine tamamen yeni bir ses ve güç kaynağı devre tasarımıyla erişlebilmiştir.
Bu yeni ses devresi, tamamen tüplü olup, Class-A, sıfır geridönüş, çarpı dört ömür süresine sahip tüplere sahiptir (sürücü tipi 2 adet 6H30 ve 2 adet 6922 ampli tipi); üstelik hem giriş hem de çıkış katında 2 adet volüm kontrol transformatörünün de desteğiyle gerçekten dengeli bir devre tasarımına da sahiptir. Manyetik R-T3, AM’in referans aldığı versiyon olan ve hem tüpü amplileri hem de çıkış transformatörlerini kullanmak suretiyle halihazırda zaten sıradışı bir performans sergileyen manyetik pasif pre-amplinin bir üst sürümüdür. Manyetik olma özelliğinin en büyük avantajlarından biri de, bir yandan tüm ampliler ve bağlantı bileşenleriyle mükemmel bir eşleşme sağlarken, çeşitli empedans seviyelerindeki her türlü kaynaktan, sinyal karışması mümkün olabilecek en düşük düzeyde olmak suretiyle giriş kabul etmesidir.
Güç kaynağı iki ayrı bölüme ayrılmıştır: Ana güç transformatöründen, ses devresine ve hem voltaj stabilizasyonu hem de daimi bir akım desteği sağlamak için kullanılan Mosfetlere güç vermek için yararlanılır. Bu hem güvenirliği arttırır hem de tüplü amplifikasyonu mümkün olabildiğince doğrusal kılar.

Kaliteli yapısı, odyofil ayarında bileşenleri, çok yönlülüğü ve her sistemi müzikaliteden ödün vermeden dönüştürme becerisi AM R-T3’e enstrümantal tını ve dokuları hayranlık uyandırıcı derecede bir canlılıkla sunabilme olanağı ve çarpıcı bir netlik kazandırır.
R-T3 pre-amplinin özelliklerinin özeti
Manyetik AM R-T3’ün teknik detayları
• 33 basamaklı volüm azaltımı için 2 adet transformatör
• Transformatör çıkışı
• Bağımsız regüle edilen güç kaynağı
• Sol ve sağ kanallar tamamen bağımsız tasarımlardır
• Saf tüplü, Class-A, sıfır geridönüşlü ses devresi
• Tamamen manyetikliğe ya da transformatörlere dayalı olması dolayısıyla her türlü ampli ve bağlantı bileşiniyle uyum sağlayacak seviyede çok yönlülük
• Voltaj stabilizasyonu ve daimi akım desteği için MOSFETLER.
• Sinyal yolunda U-CAP kapasitör
• Sökülebilir IEC güç kablosu. Yüksek kalitede altın kaplamalı AM özel yapımı bağlantı uçları ve RCA jaklar. TEFLON yalıtımlı tel ve Japon yapımı POCC dikdörtgen, katı damarlı bakır tel.
• Tamamen işlenmiş alüminyum alaşım şasi ve sıradışı bir yapım kalitesi.
Detaylı bilgi ve inceleme yazıları için : http://www.am-hiend.com/index.html