Buchardt s400

Danimarka menşeli, genç bir marka. 2019 yılında en çok analizi yapılan monitörlerden biri olduğu için açık kaynaklardan (google + youtube) kendi objektif fikrinizi oluşturmanız gayet kolay olacaktır. Güncel fiyatları üretici firmanın kendi websitesinden de görebilirsiniz.

Buchardt tüm dünyada , kendi web sitesinden, doğrudan tüketiciye satış yapan bir firma. Dünyanın herhangi bir yerinde bir distribüsyon ağına sahip değil. Her ne kadar websitesinde gördüğünüz fiyat kapı teslim fiyat dese de Türkiye ve Hindistan ve gümrükleri zorlu olan benzeri ülkeler için önemli istisnalar mevcut. O yüzden Türkiye için kapı teslim fiyatını neredeyse 2’ye katlayabilirsiniz. Üretici ile son konuşmamda Türkiye’ye kapı teslim yapmayı düşünmediğini, gümrüklemenin alıcıda olacağını söyledi. O yüzden yenisinin fiyatı bölümünü boş bıraktım.

Benim monitörlerim neredeyse yeni diyebilirim. Şubat ayında geldiler ve de 100 saatin altında bir kullanımları oldu. Gerçekten özel bir hoparlör olduğunu düşünüyorum. Satmamın sebebi daha büyük, kule tipi bir hoparlör almam için bir fırsat geldi önüme ve bunu değerlendirmek istedim.

Durumları yeni fakat sağ mönitör, sağ üstte ufak bir çarpma oldu. Fotoğrafını gönderebilirim. Şu anda bu sitedeki fotoğraf da günceldir. Daha detaylı fotoğraf gönderebilirim.

Monitörleri kapakları ve de kendi ayaklarıyla veriyorum.

Teknik özellikleri:

TECHNICAL SPECIFICATIONS

Operating principle: 2-way Passive radiator system

Tweeter: 1 x 0,74″ Custom fine weave soft fabric textile with CDC aluminum waveguide

Mid / woofer: 1 x 6″ Aluminum cone with break-up optimization

Passive Radiator: 1 x 5×8″ Long throw passive radiator with very low mass added

Impedance: 4 ohms

Sensitivity: 88 dB

Frequency response: 33 – 40.000 Hz +/- 3dB (in-room)

Crossover Point: 2670hz

Power recommendation: 40 – 200 W

Measurements (h x w x d): 365 x 180 x 240 mm (14.4” x 7” x 9.45”)

Weight: 18 kg / set

https://www.audiophile.org/Ilan/Hoparlorler/bookself-hoparlor/41835