ALLEN HEATH PL10
PL-10, canlı yayınları iDR sistemi içinde karıştırmayı mümkün kılan, 8 döner kodlayıcı ve LED merdiven ekranlı kompakt bir mikser arabirimidir. Çapraz nokta gruplarının bir çıktı karışımını oluşturmak ve kontrol etmek için idealdir. PL-10, farklı karışımları okumak ve ayarlamak için atanabilir, çünkü LED çubukları iDR ünitesi tarafından yönetilen seviyeleri gösterir. Ünite elle tutulabilir veya bir masa veya duvara flanş montajlı olabilir. PL-10, faderler yerine enkoderlere sahip olduğundan, diğer denetleyicilerden yapılan düzeydeki değişikliklere yanıt verebilir.

PL-10, iDR-4 ve iDR-8 ses mikseri işlemci sistemleri için mevcut olan çok çeşitli uzaktan kumanda cihazlarını ekler. Kullanıcı ayarları fiziksel olarak kontrolleri yeni ayarlara taşımak zorunda kalmadan saklanabilir ve geri çağırılabilir avantajı ile PL-6 fader kontrolörüne bir alternatif sunmaktadır. Bir süpürgelik veya özel mobilya monte edilebilir veya serbest ayakta kullanılır. Özel uygulama için şablon kesme ayrıntıları sağlanmaktadır. PL-10, Allen & Heath PL-Anet seri portuyla arabirim oluşturur. Çoklu PL-10 üniteleri CAT5 kablosu kullanarak diğer PL-Anet cihazlarıyla birlikte papatya zincirleme yapılabilir. Zincirdeki son birimin içine takılması için bir sonlandırıcı sağlanmıştır. PL-10 kontrol ve gösterge fonksiyonları iDR System Manager yazılımı kullanılarak programlanır. Alan, özel etiketleme için kontrollerin yanında sağlanır.

PL-10, uzaktan kumanda denetleyicisi olarak, örneğin kurulu bir ses sisteminde basit bir operatör kontrollü karıştırma paneli olarak veya kulak içi monitörler için sahne içi karışım denetleyicisi olarak idealdir. Montajcı üniteyi, günlük operatöre ihtiyaç duyulan kontrol seviyesini sağlayarak uygulamanın gereklerine göre programlayabilir.

8 Dönen Kodlayıcılar sürekli giriş, çıkış, grup, çapraz nokta seviyesi kontrolü veya monitör seviyesi için ayrı ayrı konfigüre edilebilir. Minimum ve maksimum aralıklar ayarlanabilir. Her döner kodlayıcı, kontrol konumunu gösteren 8 LED’e sahiptir.

16 Döner kodlayıcı başına iki olarak düzenlenmiş anahtarlar, seviye yukarı / aşağı, sessiz geçiş, kutup değiştirme, ses monitörü seçimi veya önayarlı çağrı kombinasyonları olarak yapılandırılabilir. Fader başına üç olarak düzenlenmiş 24 LED göstergesi, 3 renk sinyal metre, sessiz durum, kanal göstergesi, seviye algılama veya önceden ayarlanmış 3 renk LED göstergesi kombinasyonu olarak yapılandırılabilir. Kontroller, gerekmedikçe devre dışı bırakılabilir. Tek bir 3 renk Durum LED’i PLAnet güç ve iletişim durumunu görüntüler. Sağlanan gömülü alanlara özel etiketler takılabilir (13 x 7mm).